Умови проведення робіт.

Температура облицювальних поверхонь та в приміщенні повинна бути не нижче +10 С. У зимовий час роботи слід проводити в опалювальних приміщеннях або укриттях.

Підготовка поверхні.

Бетон. Основу необхідно очистити від рухомих частинок, бруду, пилу, жирних та масляних плям, окалини, іржі, фарби тощо. Кислу поверхню необхідно нейтралізувати. Основа має бути твердою механічно і мати достатню несучу здатність. Незначні нерівності до 2 мм вирівнюються клеєм. Поверхня основи має бути сухою. Залишкова вологість на глибину 20мм допускається не більше ніж 4%.

Металеві конструкції. Зварні з'єднання необхідно очистити від зварювального шлаку та шарів окалини. Шліфуванням видалити насічки, задирки, зварювальні бризки, заокруглити гострі кромки, кути, зубці, зварні шви. Видалити розчинником органічні забруднення. Знежирення зробити до ступеня 1 (ГОСТ 9.402). металеві поверхні, що підлягають кислотостійкому захисту, необхідно очистити до ступеня2 (ГОСТ 9.402).

Приготування кислотостійкого клею-замазки.

Вміст поліпропіленового мішка (50кг) ретельно перемішати механічним міксером або низькооборотним (300-400 об/хв) електричним дрилем, оснащеним спеціальною змішувальною насадкою.

Потім суміш зачиняють розчином (рідким натрієвим склом) у кількості 17,5 кг і знову перемішується.

Порцію кислотостійкого клею готують у такому обсязі, щоб її можна було витратити протягом 20-30 хвилин. Після закінчення 40 хвилин суміш починає схоплюватися і стає непридатною до подальшого застосування. Додавати до приготовленого замісу додатково розчин не дозволяється.

Укладання плитки.

Готовий клейовий розчин нанести за допомогою кельми на підготовлену площу укладання. Плитку покласти на клейову подушку і притиснути, забезпечуючи контакт із лицювальною поверхнею.

Облицювання та футерування на кислотостійкому клеї залежно від механічного навантаження та виду агресивного впливу середовища може виконуватися такими способами:

  • у пустошівку з подальшим обробленням швів епоксидними затираннями;
  • у пустошівку з подальшим обробленням швів складами на фенольній або фурановій смолі;
  • повністю на кислотостійкому клеї із заповненням швів тим самим складом.

Витрата матеріалу.

Товщина підплиткового  шару має становити 8мм при облицюванні плиткою і 10мм при облицюванні цеглою (СНіП 3.04.03-85). Однієї порції клею 17,5 кг + одного мішка суміші 50 кг достатньо для облицювання 2-2,4 м2 поверхні.

Експлуатація поверхні.

Для пішохідного навантаження допускається через 2 доби.

Поверхня не повинна піддаватися експлуатаційному впливу кислот і води  протягом 10 діб з моменту укладання.

Для підвищення щільності та стійкості швів до впливу агресивних рідин, роблять окислівку швів шляхом дворазового промазування 20-40% розчином сірчаної або 10% соляної кислоти.